Jdi na obsah Jdi na menu

Santo Domingo - hlavní město a historie Ameriky

9. 3. 2016

Navštívíme hlavní město Dominikánské republiky (3 miliony obyvatel), kde začneme prohlídkou tzv. Maleconu, nábřeží karibského moře s mrakodrapy, hotely a casíny. Budete moci také spatřit nejstarší a hlavní přístav Santo Dominga s obří sochou Kryštofa Kolumba.

 

6_-malecon-santo-domingo.jpg

 

Poté se přesuneme do '' Zona Colonial'' starého města, Nachází se zde první novosvětská nemocnice, universita, dlážděná cesta, stejně tak jako první dvoupatrový dům a nejstarší funkční kostel, klášter a nejstarší evropská pevnost. Projdeme se po historické pěší zóně plné obchůdků a restaurací.

 

289465-original1-cnkeg.jpg

 

Po prohlídce starého města, přejedeme na Faro a Colón neboli Kolumbovu rozhlednu. Jedná se o ohromnou betonovou stavbu ve tvaru kříže. Zhruba 10ti patrová budova o rozloze jednoho bloku ukrývá hrobky Kolumbových vojáků, muzeum a je zde úchvatná vyhlídka na město.

 

12_actualidad_06_1okp01.jpg

 

Na zpáteční cestu se vydáme buď samotným centrem moderního Santo Dominga, kde budete moci sledovat opravdový ruch 3 milionového karibského centra, nebo lze navštívit přírodní úkaz jeskyně Tres Ojos.

 

4594604w-640x640x80.jpg

Cena výletu: se vypočítává podle počtu osob zúčastněných na výletu a místa odkud bude (z jaké destinace) pořádán. Výlet je vždy s česky mluvícím průvodcem zcela soukromně, bez agentur (nejste omezeni časem a výlet si řídíte zcela dle vašich požadavků).

V ceně výletu je vždy oběd a nápoje alko i nealko....

Info o ceně pro vás, dostanete na mailu: info@zivot-v-dominikanske.cz nebo na WhatsApp +1 849 266 8758