Jdi na obsah Jdi na menu

Vodopád Saltos de Limón

1. 9. 2015

Vodopád Saltos de Limón

Přírodní krásy vodopádu Saltos de Limón
 

Malá hezká vesnička El Limón se nachází asi 10 km jihovýchodním směrem od města Las Terrenas. Asi 2 km od ní najdete vodopád Saltos de Limón ( výška 50 m).
K vodopádu se dostanete částečně po nové cestě. V bezprostřední blízkosti vodopádu se nachází malá kolonie. Mimo jiné zde bydlí i průvodce a můžete si zde zajistit jeho služby. Jeho rodina zde nabízí k pohoštění typickou dominikánskou kuchyni. Majitelé vás provedou svým domem a kuchyní, kde se z pod pokličky line krásná vůně. Poté si můžete na zhruba půl hodiny pronajmout jejich koně a udělat si vyjížďku pralesem k vodopádu Saltos de Limón. Jít k vodopádu po svých moc nedoporučujeme, protože cesta je dosti blátivá. Kromě toho kus cesty vede napříč řekou.
Průvodce, který vás bude pěšky doprovázet, vám ukáže mnoho zajímavých rostlin, které se v této oblasti nacházejí a jistě ochutnáte i místní ovoce. Jízda končí u velice jednoduchého hostince, kde se můžete občerstvit. Odtud je již vidět vodopád. Aby jste se dostali až k cíli, je nutné zvládnout ještě asi 10-minutový pěší pochod. Najdou se i někteří odvážlivci, kteří zde ze skály (asi 5 m vysoké) skáčou do vody.

Odpočati a obohaceni o krásný pohled a několik fotografií se vrátíte zase do sedla. Až budete vracet koně, nezapomeňte dát svému průvodci spropitné. Po návratu na vás čeká ještě pohoštění. V nabídce jsou typická jídla jako rýže, kuře, špagety, salát nebo smažené banány. Na závěr vám nabídnou kávu a ovoce. Po vydatném posilnění můžete pokračovat ve vašich cestách za poznáním.
Při tomto výletu poznáte místní obyvatele a zažijete trochu dobrodružství v nedotčené přírodě!

 

Vodopád Saltos de Limón s odvážným skokanem