Jdi na obsah Jdi na menu

Městečko Cabarete a jeskyně El Choco

5. 7. 2015

Cabarete

Do letoviska Cabarete na severním pobřeží země jezdí mnoho surfařských nadšenců, a to jak z Ameriky, tak i z Evropy. Místo má proto díky těmto surfařům mladou "hippies" image.

Kromě vodních sportů (hlavně kitesurfing) si můžete v Cabarete dosytosti užít také jiné sportovní činnosti, jako např. jízdu na horském kole, jízdu na koni (na pláži nebo v horách), potápění, golf, paintball nebo canyoning.

 

kitesurfing_in_cabarete.jpg

 

Turistická infrastruktura v tomto malém městě je dobrá, naleznete tu i mnoho restaurací, barů a nočních klubů na pláži (s bohatým a vyhlášeným nočním životem), celou řadu internetových kaváren a dobře zásobené obchody se sportovními potřebami nejen pro surfování.

 

img-sosua-cabarete-6.jpg    phoca_thumb_l_vida-nocturna-cabarete.jpg

 

La Boca

Přibližně 4 Km od Cabarete, můžete navštívit ústí řeky Río Yásica (příjezd přes Camino del Sol nebo přes Jardín Deportivo), nazývaném "La Boca', oceníte nádheru krásné přírody, možnosti vykoupat se jak v řece, tak i v moři a hlavně poznáte kouzlo malé restaurace na břehu řeky (převezou vas zdarma přes řeku na člunu), kde si můžete dát rybu, sladkovodní kraby , langusty, krevety nebo langostínos (to vše bez elektřiny, která sem není zavedena).

 

wilsons-bar-la-boca-1044417.jpg

 

Jeskyně El Choco

Asi 1,5 km od centra města (příjezd přes ulici Callejón de la Loma), na okraji přírodní rezervace El Choco, se nacházejí podzemní jeskyně, kde si můžete i zaplavat. Vedle čtyř pro turisty přístupných jeskyní tady najdete i jiné, až 700 metrů dlouhé jeskyně, které nejsou využívány pro cestovní ruch.

 

2552_389760660_1.jpg  choco3.jpg

 

 

Místo bohužel vešlo také ve známost díky neštěstí, když zde spadlo do moře 6. února 1996 letadlo Boeing 757 - 225 turecké letecké společnosti Birgenair. To při cestě do německého Frankfurtu krátce po startu z Puerto Plata v důsledku chyby údržby havarovalo a zahynulo všech 189 lidí na palubě.