Jdi na obsah Jdi na menu

La Romana, Altos de Chavón a Isla Catalina

7. 7. 2017

La Romana

leží na jihovýchodním pobřeží, východně od Santo Dominga a přímo naproti ostrůvku Catalina. Je třetím největším městem Dominikánské republiky a patří k turisticky velmi oblíbeným cílům nejen díky nádherným plážím, ale také díky zdejšímu průmyslu. Celá oblast je významná díky zpracování cukrové třtiny a výrobě doutníků.

V roce 1999 zde otevřeli moderní letiště, proměnou prošel také místní přístav, čímž umožnil kotvení velkých zaoceánských lodí a tím se samozřejmě rozrostl i turismus. Tato obří renovace přispěla ke snížení nezaměstnanosti, která je zde téměř nulová.

 
La Romana

La Romana

V La Romana naleznete luxusní turistický komplex Casa de Campo, který je považován za jeden z nejlepších v oblasti Karibiku. Světově proslulý architekt Pete Dye zde vytvořil tři golfová hřiště, která se řadí mezi ta nejnáročnější. Mimo to v komplexu najdete stáje, tenisová centra, bazény a střelnice. Tento komplex byl zařazen mezi deset nejkrásnějších obytných komplexů na světě a bývá častou destinací známých osobností.

Hlavní pláž El Mortero je dlouhá zhruba 3 kilometry a vyznačuje se pozvolným vstupem do azurového moře.

V blízkosti města se nachází také obrovské golfové hřiště Teeth of the dog, které je jedničkou mezi karibskými hřišti a patří mezi padesát nejlepších golfových hřišť planety.

 

altos-de-chavon-1024x582.jpg

 

Altos de Chavón

je uměle vytvořená kolonie ve stylu 16. století. Postavena byla z korálového vápence teprve v 70. letech minulého století. Tato osada byla osídlena zejména umělci. Nachází se zde také muzeum a amfiteátr, kde vystupovala již řada umělců, mezi nimi například Julio Iglesias. V muzeu se dozvíme převážně o kultuře indiánů Taino.
Celá vesnička je postavená na kopci, odkud je krásný výhled na Rio Chavón.

Jako v každém městečku, ani zde nechybí obchody, butiky a restaurace. Rozhodně se připravte na to, že pro útratu budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Najdete zde například restaurace vedené evropskými hostitely, servírující mezinárodní kuchyni.
V blízkosti se nachází Casa de Campo – 5-hvězdičkový hotelový komplex, který patří k největším v Karibiku. Dokonce se řadí i mezi 10 největších hotelů na světě.
V tomto hotelu nechybí 3 golfová hřiště, více než 10 bazénů, hřiště na pólo a několik tenisových kurtů.
Z Casa de Campo je na širém moři vidět rozprostírající se ostrov Isla Catalina.

 

historicka-vesnice-altos-de-chavon-1024x682.jpg

 

Isla Catalina

je ideálním místem pro milovníky potápění, šnorchlování a poznávání podmořského světa.

V 15. století byla často využívána piráty čekající na španělské lodě plující z a do Santo Dominga. Dnes si můžete vychutnat nádherné korálové útesy, nebo vyrazit ke strmému srázu nazývaného „Zeď“.

 

dominicana-isla_catalina2.jpg