Jdi na obsah Jdi na menu

Kitesurfing - Cabarete

Turistické městečko Cabarete a jeho pláž je vyhlášenou destinací vodního sportu Kitesurfing a patří celosvětově mezi 10 nejuznávanějších pláží Kitesurfingu světa...

 

kitesurfing-l_-credit-active-avbareete-cabarete-revised.jpg

 

Pro kitesurfing jsou vhodné nejenom pláže přímo v Cabarete, ale také Bozo Beach nebo Kite Beach, nacházející se v blízkém okolí.

Je jedno, zda jste začátečníkem, nebo zkušeným kitesurfařem, všichni si zde přijdou na své.

Nejlepší kitování je v odpoledních hodinách, kdy od moře vanou silnější větry. Nemusíte se tedy obávat, že byste přišli o zážitek, pokud nbyste nevstali dost brzy. Teplota vody se zde celoročně pohybuje v průměru okolo 26 °C.

 

world-champion-jan-marcos-riveras-riding-the-local-beach.jpg

 

O Kitesurfingu:

 

Kitesurfing (někdy psáno dvojslovně „kite surfing“, častý je též název „kiteboarding“) je sport spočívající v jízdě po vodě na speciálním prkně (tzv. „kiteboard“) za využití tažného draka.

Jde o jeden z nejrychleji se rozvíjejících sportů; ještě v roce 1998 se tomuto sportu věnovalo pouze několik desítek nadšenců, v roce 2006 byl počet kitesurferů odhadován na 150 000 - 200 000.

Díky technickým inovacím a vývoji se tento sport stává bezpečnějším a dostupnějším. V rámci kitesurfingu už také vznikly samostatné disciplíny, jako například wake style, wave riding, freestyle nebo speed.

 

kiteboarding-in-cabarete-dominican-republic.jpg