Jdi na obsah Jdi na menu

Constanza

Constanza

Constanza - nedaleký vodopád
 

Město Constanza je svou nadmořskou výškou – téměř 1200 m.n.m., nejvýše položené město Dominikánské republiky. Patří do provincie La Vega a má přibližně 30 tisíc obyvatel. Leží v malebném údolí, uprostřed 2000 m vysokých vrcholů centrálních Kordilér. Kvůli vysoké poloze zde panuje neobvykle chladné klima, s průměrnou roční teplotou kolem 16°C.
Díky chladnějšímu klimatu, které zde převažuje, jsou hlavními zemědělskými produkty kakao, káva a ovoce.

 

65327209.zh4jazyi.jpg

 

Constanza je výchozím bodem pro krásné výlety do okolí. Zejména vám můžeme doporučit putování k vodopádu Aguas Blancas, který je 83 m vysoký. Místní průvodci vám rádi nabídnou možnost doprovodu po nezapomenutelných krásách této oblasti v terénním vozidle. Nezáleží na tom, zda si přejete navštívit zahradu, skleník nebo národní park Las Piramides.
Kdo má rád i trochu historie, může se vydat po stopách Kryštofa Kolumba. V městečku La Vega Vieja můžete vidět zbytky základních kamenů města.

 

monumentolavega_500.jpg

 

Constanza je i ideálním místem pro aktivní odpočinek. Kromě pěších túr si zde můžete vyzkoušet i rafting. Vzhledem k tomu, že je nejstudenějším místem Dominikánské republiky, proběhl zde i studijní projekt spojený s pozorováním horské vegetace. Tento projekt ukázal, že zdejší příroda se velice podobá té alpské, nacházející se v Evropě. Velkým překvapením pro vás tedy na horských toulkách, kromě krásných výhledů, jistě bude, když zde ucítíte vůni jehličnatého lesa.