Jdi na obsah Jdi na menu

Cayo Paraíso (rajský ostrov)

5. 7. 2015

Cayo Paraíso

 

Cayo Paraíso leží na severnám pobřeží západně od Puerto Plata. Na tento miniaturní písečný ostrůvek (přibližně 20 krát 70 m, tvar a velikost ostrůvku se neustále mění) se dostanete rychlým člunem ve stylu Jamese Bonda z malé ospalé rybářské vesničky Punta Rusia.

 

img_8828.jpg

 

Na ostrově si můžete zapůjčit potápěčské brýle, ploutve a vyrazit za pestrobarevnými rybkami, které se v tisících prohánějí v okolí korálového útesu (když si vezmete do vody kousek pečiva, bude jich opravdu hodně). Pro zkušenější je zde možnost zapůjčení potápěčské výstroje a potápět se za korálovým útesem kde je až 15 m hloubky.

 

cayoarena3-620x400.jpg   cimg5354_opt.jpg

 

paradise-island-the-.jpg   cayo_arena_05-ca415e72c9.jpg

 

Při zpáteční cestě z ostrova, vás kapitán člunu proveze mangrovovým porostem, nejprve velmi pomalu místy kde žijí mořské krávy (málo kdy jsou viděny) a potom plnou rychlostí úzkými uličkami mezi mangrovy se vrátí na volné moře a doveze vás zpět do Punta Rusia.

 

antilleam-manatee-2.jpg   paradise-island-mangroves.jpg

 

man-rych.jpg

 

Po tomto zážitku budete jistě hladoví, takže hned za vesničkou Punta Rusia se zastavte na pláži Santiageros (říká se jí tak, protože je oblíbenou víkendovou pláží obyvatel druhého největšího města Dominikánské republiky Santiaga vzdáleného asi 100 Km). Najdete zde desítky maličkých restaurací dominikánského stylu, kde vám připraví skvělou rybu nebo obrovského kraba (prostě cokoli z moře) za neuvěřitelně nízké ceny. Lahůdkou jsou naprosto čerstvé, právě vylovené ústřice s limonem (12 kusů za necelých 100 Kč), které vám prodejce přinese až ke stolu v palmovém listu s drceným ledem, vyloupe je před vámi, zakape limonem a podává vám je ke konzumaci.

 

a21.jpg   540628_ustrice-10_image_620.jpg

 

Cayo Paraíso je prostě spousta zážitků a zábava na celý den.