Jdi na obsah Jdi na menu

Továrna na výrobu rumu Brugal - Puerto Plata

fabrica_ron_brugal.jpg

 

Továrna na lahvování a balení rumu Brugal je v Puerto Plata. V zákaznickém centru vám promítnou krátký film o výrobě a destilaci rumu, pak následuje prohlídka provozu,  jedné velké haly se třemi linkami. Jedna stáčí bílý rum, další dvě hnědý.

 

puerto-plata-brugal.jpg

 

Rum se zde sváží již hotový v cisternách a sudech, zde se jen plní do lahví. Ale i to je zajímavé sledovat. Prázdné láhve jsou automaticky ze zásobníku skládány na pás, kde jsou ještě jednou vymyty a pořádně vyprázdněny. Na karuselu se tryskami naplní odměřeným množstvím tekutiny a ještě se stihne přidat uzávěr. Další pracoviště přidá viněty. Linka se pak rozšíří a lahve rozdělí do čtyř řad, aby mohla být naplněna krabice 5x4 lahve. Tady musí občas zasáhnout lidská obsluha a láhve dorovnat. Už ručně je krabice uzavřena a zalepena, nejnáročnější manuální prací je skládání krabic na palety podle přesného balicího schématu. V hale je hluk a cinkot, ale jistě jsou i horší provozy. Na rozdíl od doutníků zde mají zaměstnanci zakázáno užívat produkty své práce, ale to se v Dominikánské republice tak přísně nekontroluje.

 

fabrica-ron-brugal-puerto-plata4-1415938306.jpg

 

Samozřejmou součástí prohlídky je ochutnávka :)

V prodejně pak dostanete vynikající daiquiry s anýzovou příchutí, docela silné a mají zde na prodej rum za vskutku režijní ceny.

Tato továrna produkuje přes milion a půl litrů bílého a černého rumu každý rok. Brugal pijí zejména obyvatelé severu, kdežto Barcelo je oblíbené na jihu. Továrnu můžete navštívit po – pá, od 9 – 17. hodin (s polední přestávkou).

 

1374139782_0.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář